Siemiatycze

Pierwsza tegoroczna Droga Krzyżowa

16
lut 2024

Pierwszej Drodze Krzyżowej z udziałem dzieci w tegorocznym Wielkim Poście w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach przewodniczył ks. Błażej Samociuk. Rozpoczynając nabożeństwo pasyjne w piątek 16 lutego zachęcał - pójdźmy za krzyżem z przeświadczeniem, że to wszystko stało się dla naszego zbawienia.

Jedną z intencji polecanych w tej modlitwie było też życie ludzkie, bezcenny dar od Boga. Tu także kapłan mówił - Chryste, dziękujemy za życie i wierzymy, i prosimy, by każdy z nas przez dar Twojej męki mógł otrzymać życie wieczne.

Podczas nabożeństwa dzieci procesyjnie z kapłanem i krzyżem podążały śladem kolejnych stacji, zatrzymując się, by je rozważać. Proste słowa mówiące o każdej ze stacji porównując ją do dziecięcej codzienności, do relacji w szkole, w rodzinie. Szczególnie ujmujące były opisy dotyczące relacji Jezusa z Matką, kiedy wierni usłyszeli słowa - Kiedy mama płacze, ja też płaczę. Łzy mamy bolą bardziej niż najcięższe rany (…). Przepraszam za łzy Twojej Mamy, mojej i wszystkich matek świata.

Rozważania przygotowali i prowadzili uczniowie klasy Va ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Siemiatyczach wraz z katechetką Teresą Kłopotowską.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook