Siemiatycze

Odpust ku czci św. Józefa

21
mar 2023

W poniedziałek, 20 marca w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach uroczyście obchodzono liturgiczne wspomnienie św. Józefa, a głównym punktem dnia była Msza św. sprawowana w kaplicy pod wezwaniem tego świętego. Eucharystii przewodniczył ks. Jarosław Błażejak, a koncelebrowali – ks. prał. Jerzy Cudny i ks. Bartosz Ojdana.

Ks. Jarosław Błażejak mówił w homilii o św. Józefie, a także o św. Janie Pawle II i Słudze Bożym Franciszku Blachnickim. Wskazał na to, co łączy te postacie - że byli prześladowani, że ktoś chciał ich zabić. Mówił też o medialnej nagonce na św. Jana Pawła II i niedorzeczności oskarżeń wysuwanych pod jego adresem. Podkreślał, że Papież Polak był czysty jak łza. Nawiązując do słów, które kiedyś wypowiedział Prymas Wyszyński, apelował: - Jeśli usłyszycie złe informacje o Janie Pawle II - nie wierzcie. Gdyby cokolwiek takiego działo się naprawdę, byłoby wykorzystane już dawno temu.

Do uroczystości św. Józefa wspólnota Karmelu oraz jej przyjaciele i czciciele św. Józefa przygotowywali się uczestnicząc w nowennie. Przez dziewięć dni w kaplicy w Domu Rekolekcyjnym sprawowano Msze Święte, a wierni przed Najświętszym Sakramentem modlili się za wstawiennictwem św. Józefa – przepraszając, dziękując i prosząc, powierzając wstawiennictwu tego orędownika siebie, swoje rodziny i swoich bliskich. Eucharystie sprawowali księża z siemiatyckich parafii, jak i goście z całej diecezji. Każdego dnia modlitwę ubogacała schola. Goście Karmelu mogli też nabyć ikony przedstawiające świętego Józefa wykonane przez niepełnosprawnych uczestników prowadzonego przez siostry Warsztatu Terapii Zajęciowej.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.