Siemiatycze

Najmłodsi oazowicze zjechali do Siemiatycz

08
lip 2024

Oaza Młodszych Dzieci Bożych, to pierwsza podczas tegorocznych wakacji oaza zorganizowana przez Ruch Światło Życie Diecezji Drohiczyńskiej. Wydarzenie odbyło się w Siemiatyczach. Dzieci mieszkały w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II i codziennie uczestniczyły w Mszach Św. w kościele pw. Św. Andrzej Boboli.

- Formacja oazowa to lekcja wiary i lekcja życia – powiedział Katolickiemu Radiu Podlasie moderator trwającej oazy ks. Rafał Oleksiuk. - Z całego serca polecam oazę. Po pierwsze to kwestia duchowa. Jeśli ciężko w dzisiejszych czasach przekazać wiarę, dobrze to oddać w ręce ludzi, którzy to potrafią i mają do tego zapał. Oaza to też szkoła życia. Tu niektórzy pierwszy raz trzymali w ręku szczotkę czy ściereczkę żeby wytrzeć po sobie ze stołu, więc warto też posłać dziecko na oazę, by tego życia trochę się nauczyło.

Oaza Młodszych Dzieci Bożych jest pierwszym stopniem formacji ruchu Światło Życie. To pierwsze zetknięcie z oazą. Grupa dzieci, która zdecydowała się na ten pierwszy oazowy krok przebywała na turnusie rekolekcyjnym w Siemiatyczach. Udział dzieci w oazie to wypoczynek, zabawa ale też formowanie od najmłodszych lat. Młodzież na oazie często szuka wartości, które zagubiły się we współczesnym świecie. Oaza pomaga im poukładać wiele rzeczy zarówno w życiu duchowym, jak i w codzienności.

- Każdy ma tu swoje ulubione zajęcia, wszystkich łączy modlitwa i Msza Święta. Dzieci często po raz pierwszy wyjeżdżają na dużej z domu - powiedziała animatorka Zuzanna Krzywda dodając, że kiedy jako dziecko jeździła na oazy zawsze marzyła, by posługiwać jako animator. Udało się to dzięki wieloletniej formacji oazowej.

W tym roku Ruch Światło-Życie Diecezji Drohiczyńskiej organizuje kilka turnusów oazowych, w których uczestniczą dzieci i młodzież.

Oazowiczów odwiedziła Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.


Agnieszka Bolewska-Iwaniuk rozmawiała też z dziećmi o posłudze moderatora oraz z moderatorem Oazy Młodszych Dzieci Bożych ks. Rafałem Oleksiukiem.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook