Siemiatycze

Msza św. Wieczerzy Pańskiej w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach

06
kwi 2023

W Wielki Czwartek Mszę św. Wieczerzy Pańskiej w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach koncelebrowali: proboszcz parafii ks. Bohdan Sawicki, ks. Daniel Obzejta i ks. Maciej Domańszczyński.

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu oraz Sakramentu Kapłaństwa, dlatego też na początku Mszy św. w stronę kapłanów popłynęły życzenia, które składały dzieci, służba liturgiczna, Koła Żywego Różańca, Rada Parafialna i parafianie. Składając życzenia i polecając kapłanów Bożej opiece wierni zapewniali o modlitwie. W imieniu wspólnoty kapłanów za życzenia podziękował proboszcz parafii ks. Bohdan Sawicki.

W homilii ks. proboszcz wskazywał, że Kapłaństwo i Eucharystia to dwa sakramenty, które nie mogą istnieć bez siebie. Mówił: - Eucharystia to wielka uczta, którą dał nam Pan Jezus, uczta ta trwa niemal od dwóch tysięcy lat. Dziś mamy łatwy dostęp do Mszy św., a jednak często tego nie doceniamy. Zadajmy sobie pytanie, dlaczego czasem rezygnujemy z Mszy św?.

W liturgii podczas śpiewu hymnu „Chwała na wysokości Bogu”, którego nie było przez cały Wielki Post, biły wszystkie dzwony, po zakończeniu śpiewu dzwony i organy umilkły, pozostał tylko dźwięk drewnianych kołatek.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook