Siemiatycze

Msza św. prymicyjna w WTZ

12
cze 2024

Neoprezbiter Karol Młynarczyk święcenia kapłańskie przyjął 2 czerwca i wówczas po raz pierwszy sprawował Mszę Świętą. W kolejnych dniach odwiedzając parafie i wspólnoty na terenie diecezji drohiczyńskiej ks. Karol sprawuje Msze Święte prymicyjne.

12 czerwca, by sprawować Eucharystię dotarł do Domu Zakonnego Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach. Tu w kaplicy pw. św. Józefa w Mszy Świętej uczestniczyli niepełnosprawni uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej wraz z terapeutami i rodzinami a także siostry karmelitanki. Wspólnotę powitał ks. Bartosz Ojdana, wikariusz z parafii pw. WNMP w Siemiatyczach. Podkreślił, że to już kolejny rok gdy w tym miejscu, dla tej wspólnoty celebrowana jest Msza Święta prymicyjna.

Głosząc kazanie ks. Karol prowadząc dialog z osobami niepełnosprawnymi wyjaśniał czym jest kapłaństwo, dlaczego kapłani są potrzebni i jaka jest droga do stanu kapłańskiego. Objaśniał jak wyglądają same święcenia, co w tym obrzędzie jest szczególnie ważne. W ostatnich słowach homilii prosił o modlitwę i zapewniał o modlitwie. Mszę świętą zakończyło błogosławieństwo prymicyjne.

Wszyscy biorący udział w Mszy św. otrzymali na pamiątkę obrazki prymicyjne, za prymicjant otrzymał upominki od zgromadzonej wspólnoty – lekturę od Sióstr Karmelitanek, zaś od warsztatowiczów m.in. obraz Świętej Rodziny przygotowany przez jednego z podopiecznych specjalnie na tę okazję.

Na obrazku prymicyjnym ks. Karol Młynarczyk umieścił słowa „W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki” (Te Deum).

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook