Modlitwa przed Sercem Jezusa Dobrego Pasterza – pierwszy piątek w Milejczycach
Kościół
Śr. 03.06.2026 08:25:39
03
cze 2026
cze 2026
Pierwszy piątek miesiąca to dzień poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu wierni wynagradzają Jezusowi za grzechy ludzi, za brak miłości. I to właśnie w pierwsze piątki pielgrzymi najliczniej przybywają do Milejczyc, gdzie w niewielkim, zabytkowym kościele króluje Serce Jezusa Dobrego Pasterza.
12 czerwca kościół w Milejczycach zostanie ogłoszony Sanktuarium. Jednak zanim się to stanie, w piątek, 5 czerwca, wierni znów uklękną przed milejczyckim obrazem Serca Jezusa Dobrego Pasterza.Odpowiadając na potrzeby pielgrzymów, w najbliższy piątek, 5 czerwca, sprawowana będzie dodatkowa Msza Święta o godz. 12.00. Pozostałe celebracje odbędą się zgodnie z comiesięcznym zwyczajem.
- 12.00 – Msza Święta (czytanie intencji przed Obrazem Najświętszego Serca Pana Jezusa, Koronka do Serca Pana Jezusa, Litania do Serca Pana Jezusa, Akt wynagrodzenia NSPJ).
- 15.00 – Msza Święta (czytanie intencji przed Obrazem Najświętszego Serca Pana Jezusa, Koronka do Serca Pana Jezusa, Litania do Serca Pana Jezusa, Akt wynagrodzenia NSPJ).
Następnie, tak jak dotychczas:
- 18.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (Godzina Święta)
- 19.00 – Msza Święta (czytanie intencji przed Obrazem Najświętszego Serca Pana Jezusa, Koronka do Serca Pana Jezusa, Litania do Serca Pana Jezusa, Akt wynagrodzenia NSPJ).
4 czerwca, a więc w czwartek poprzedzający pierwszy piątek, w kościele w Milejczycach odbędzie się Godzina Święta:
- 22.15 – Msza Święta
- 23.00 – Godzina Święta
Wizerunek ten otaczany jest głęboką czcią jako słynący łaskami. Przed oblicze Jezusa – Dobrego Pasterza z otwartym Sercem – przybywają pielgrzymi zarówno z diecezji, jak i z różnych regionów Polski. Powierzają Mu swoje troski, intencje i nadzieje, prosząc o potrzebne łaski, umocnienie wiary oraz światło i siłę do codziennego życia.
Foto: ABol


4 komentarze
Wierze w Ciebie Blogoslawine Serce Pana Jezusa i prosze o Wstawiennictwo w mojej potrzebie.
Przepiękny wizerunek i ta ocalona owieczka na ramionach Zbawiciela. Wierzę, że każdy z nas może dostąpić tej łaski i Dobry Pasterz przygarnie go do swego serca.
Ci , którzy zaufali otrzymali ogromne łaski. Jechałam tam nie całkiem przekonana. To co tam usłyszałam poruszyło mocno moje serce. Dziękuję Ci Jezu za ogrom łask jakimi obdarzasz potrzebujących:)
Cudowe miejsce polecam nawet tym co nie wierzą