Siemiatycze

Modląc się Litanią Loretańską wpatrujemy się w Maryję i od niej uczymy się, jacy mamy być

13
maj 2023

Maj to od wieków miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej. Od kiedy w Polsce maj zaczęto nazywać miesiącem maryjnym przypominał w piątek, 12 maja w audycji „O tym się mówi” ks. Maciej Domańszczyński z parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach.

Fundamentem nabożeństwa majowego jest Litania Loretańska, wyjaśnia kapłan:

- Litania Loretańska to zbiór wezwań odnoszących się do Maryi i wysławiających Jej różnorakie cechy i to jaka Maryja jest. Te wszystkie wezwania sławią Maryję i poruszają poszczególne elementy z Jej życia. Jak wszystko, co mówimy o świętych, tak samo w przypadku Maryi, i ta litania daje nam wzór do naśladowania. Odmawiając Litanię Loretańską mamy uczyć się, jacy mamy być.

Gorliwy i liczny udział osób wierzących w nabożeństwach majowych to tradycja polskiego narodu, nabożeństwa te sprawowane są w kościołach ale często też przy przydrożnych kapliczkach przypomina ks. Maciej zaznaczając, że nabożeństwa majowe są elementem naszej pobożności przekazywanej od pokoleń.

O majowych nabożeństwach, miejscach ich sprawowania i pobożności przekazywanej z pokolenia na pokolenie z ks. Maciejem Domańszczyńskim w audycji „O tym się mówi” rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook