Siemiatycze

„Marsz dla Życia i Rodziny” w Siemiatyczach /ZDJĘCIA/

11
wrz 2022

„I ślubuję Ci” - pod tym hasłem w niedzielę, 11 września w Siemiatyczach odbył się „Marsz dla Życia i Rodziny”. Wydarzenie rozpoczęła Msza Św. w kościele pw. św. Andrzeja Boboli.

W homilii do parafian i gości ks. Daniel Obzejta, asystent Akcji Katolickiej w Siemiatyczach, nawiązał do hasła tegorocznego Marszu. - „I ślubuję Ci”, to deklaracja i zobowiązanie, które składamy przed Bogiem drugiej osobie, a potem mamy to zobowiązanie wypełniać do końca życia. To zobowiązanie jest synonimem wolności, bo jest to nasza decyzja, nasz wybór, że postanawiamy i wypowiadamy te słowa w przysiędze.

Kaznodzieja stawiał też pytania i wzywał do modlitwy. - Czy nasze społeczeństwo z grzechu czyni styl życia czy jest grzesznikiem szukającym nawrócenia? Prośmy Boga, by oziębłość i przyzwolenie na grzech nie stały się stylem życia naszej Ojczyzny.

Mszę Świętą koncelebrowali proboszcz parafii ks. Bohdan Sawicki i ks. Leszek Olendzki. W czytania, śpiew, procesję z darami aktywnie włączyli się organizatorzy Marszu i zaproszeni goście.

Pomimo nie tylko ciemnych chmur na niebie, ale padającego nieustannie deszczu, po Eucharystii Marsz wyruszył ulicami miast i przeszedł ulicami: Górną, Grodzieńską, przez Plac Jana Pawła II na plac przed kościołem pw. Wniebowzięcia NMP.

W Marszu uczestniczyli mieszkańcy – uzbrojeni w parasole i płaszcze przeciwdeszczowe, księża z obu siemiatyckich parafii: ks. Bohdan Sawicki, ks. Daniel Obzejta, ks. Maciej Domaszczyński, ks. Bartosz Ojdana i ks. Błażej Samosiuk, siostry karmelitanki, członkowie Akcji Katolickiej. Marsz zabezpieczali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach.

Na zakończenie Marszu, zwracając się do jego uczestników, ks. Bohdan Sawicki dziękował wszystkim za obecność i podkreślał, że wspólnota, którą tworzą parafianie jest silna Bogiem i obecnością drugiego człowieka.

Marsze dla Życia i Rodziny to sposób na dawanie świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz wartości rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartych na przyjęcie i wychowanie dzieci. Marsze są świętem rodzin – stanowią okazję, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotkać osoby, które dzielą te same wartości.

Organizatorem Marszu w Siemiatyczach była Akcja Katolicka oddział Siemiatycze. Katolickie Radio Podlasie i portal podlasie24.pl objęły to wydarzenie patronatem medialnym.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.