Siemiatycze

Maj – miesiąc maryjny

01
maj 2023

Maj to w Kościele okres w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej, wiąże się z tym m.in. tradycja nabożeństw majowych. Do dziś na wsiach przetrwał zwyczaj prowadzenia nabożeństw majowych przy krzyżach i kapliczkach i niezmiennie od wieków księżą zachęcają do udziału w nabożeństwach majowych, których centralną częścią jest Litania Loretańska. W ten sposób czcimy Maryję i wypraszamy łaski przez Jej wstawiennictwo. Nabożeństwa majowe sprawowane są w kościołach, ale też w rodzinach czy w gronie sąsiadów.

W kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach, w niedziele i święta nabożeństwa majowe sprawowane są po Mszy Świętej o godz. 10.00. W dni powszednie po Mszy Świętej o godz. 18.00.

W kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach od poniedziałku do soboty wieczorne Msze Św. sprawowane są o godz. 17.30, po Mszy – nabożeństwo majowe. W niedzielę nabożeństwo majowe po sumie sprawowanej o godz. 12.00.

W Sanktuarium Maryjnym w Ostrożanach nabożeństwo majowe jest sprawowane codziennie w dni powszednie o godz. 17.30 (po Mszy Św. wieczornej), a w niedzielę po Mszy św. o 12.00.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.