Siemiatycze

Kolędowy wieczór w Czartajewie

11
sty 2024

W kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Czartajewie zorganizowano parafialny wieczór kolęd. Parafianie i goście w środę, 10 stycznia uczestniczyli w wieczornej Mszy Św. a następnie wysłuchali koncertu.

Jako pierwsi wystąpili najmłodsi – schola parafialna prowadzona przez tutejszą organistkę Małgorzatę Zinkiewicz. Rozśpiewana gromadka przekonała słuchaczy, że nie liczy się ilość a jakość, bo sześcioosobowa ekipa zdecydowanie zaprezentowała się na bardzo wysokim poziomie. Występują od niedawna, zaczęli od prowadzenia Drogi Krzyżowej podczas ubiegłorocznego Wielkiego Postu. Potem ktoś odszedł, ktoś dołączył i tak po kilku miesiącach śpiewają w składzie: Daria Kazimierczuk, Kasia Kalinowska, Blanka Kryńska, Justyna Kowalczuk, Wiktoria Porzezińska i Gracjan Mlonka. To uczniowie klasy III i IV Szkoły Podstawowej w Czartajewie.

Kolejną grupą, która wystąpiła w kolędowym repertuarze był zespół znany już w parafii, chociaż też młody i zapewne stojący u progu swoich możliwości muzycznych. Ta ekipa pracuje pod kierunkiem Łukasza Kraujutowicza – muzyka dyrygenta, nauczyciela muzyki. Zespół wspierany jest przez proboszcza parafii w Czartajewie ks. Jarosława Błażejaka, który nie tylko udostępnia pomieszczenia parafialne na próby, ale gra też w zespole na gitarze – klasycznej i basowej. W zespole występują: Julia Derewońko – flet, wokal, Hanna Stankowiak – saksofon, wokal, Wiktoria Jaszczuk – wokal, saksofon, Jacek Lenkiewicz – perkusja, Adam Kowalczuk – instrumenty klawiszowe.

Obie grupy rozśpiewały publikę, a na koniec wszyscy wspólnie wykonali „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Dorota Czw. 11.01.2024 17:51:45

Wspaniały koncert 👏👏👏👏

Najnowsze informacje

Facebook