Siemiatycze

Kolędnicy misyjni w Siemiatyczach

Kościół Pon. 02.01.2023 16:12:09
02
sty 2023

W niedzielę, 1 stycznia grupa kolędników misyjnych pod kierunkiem katechetki Barbary Oleksiuk kolędowała w Siemiatyczach w kościele pw. św. Andrzeja Boboli. Dzieci wykonały mini koncert kolęd angażując w to swoją energię i talenty. Najmłodsi recytowali i śpiewali, by zachęcić parafian do złożenia ofiar na rzecz misji.

Od prawie 30 lat w okresie Bożego Narodzenia dzieci, rodzice, opiekunowie i animatorzy zaangażowani w działalność Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w całej Polsce angażuje się w akcję pod hasłem „Kolędnicy Misyjni”. Inicjatywa ta od wielu lat jest obecna także w Siemiatyczach.

Uczniowie klasy III b Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II programem artystycznym chcieli przybliżyć parafianom Papuę-Nową Gwineę, drugie co do wielkości państwo w Oceanii otoczone Oceanem Spokojnym, Morzem Koralowym i Morzem Nowogwinejskim. Ten odległy skrawek ziemi jest bardzo młodym Kościołem, borykającym się z wieloma problemami.

Dziękując za zaangażowanie kolędników misyjnych proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli ks. Bohdan Sawicki chwalił ich występ i przekaz który z niego płynął.

Zwykle grupa kolędników odwiedzała mieszkańców Siemiatycz w ich domach, jednak ostatnie lata przeszkodziły w tej tradycji. W tym roku także nie zdecydowano się na odwiedzanie domów czy instytucji, a kolędowanie ograniczono do przestrzeni kościoła. Zebrane ofiary kolędnicy misyjni przekazują na rzecz Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. W tym roku pomoc ta adresowana jest do dzieci z Papui-Nowej Gwinei.

„Kościół powierza dzieciom zadanie ewangelizacji świata” mówił św. Jan Paweł II powierzając najmłodszemu pokoleniu działania na rzecz misji na całym świecie. Apel Ojca Świętego został żywo przyjęty przez dzieci i tak dzieło kolędników misyjnych trwa przez kolejne lata.ABol/MR
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.