Siemiatycze

Głośne czytanie Pisma Św. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Siemiatyczach

14
mar 2024

Ta inicjatywa pracujących w szkole katechetów ma już swoją wieloletnia historię, w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach zakończyły się trwające od 6 do 13 marca „Dni głośnego czytania Pisma Świętego”. - Podejmujemy różne inicjatywy, by przybliżyć uczniom Słowo Boże, powiedziała Katolickiemu Radiu Podlasie katechetka Agnieszka Olendzka, która wraz z Barbarą Oleksiuk od lat współtworzy to wydarzenie ewangelizacyjne.

W szkolnej bibliotece, w specjalnie zaaranżowanym wnętrzu, uczniowie słuchali wybranych fragmentów Ewangelii według św. Jana odczytywanych przez zaproszonych gości - zarówno ze szkoły jak i spoza niej. Młodszym dzieciom czytano fragmenty Biblii dla dzieci. Spotkania rozpoczynała wspólna modlitwa. Był też czas na podzielenie się świadectwem. Na koniec uczniowie dostawali krótkie cytaty z Pisma Św. które zabierali ze sobą do rozważenia. „Dni głośnego czytania Pisma św.” w siemiatyckiej „Trójce” mają charakter ekumeniczny, na spotkania przychodzą wspólnie uczniowie wyznania katolickiego i prawosławnego.

13 marca do głośnego czytania Pisma Świętego zaproszono naszą radiową koleżankę Agnieszkę Bolewską-Iwaniuk. Efektem wizyty w szkole jest też relacja z tego wydarzenia. Dowiemy się m.in. czy uczniowie czytają Pismo Św.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.