Siemiatycze

Ekspiacja przywraca właściwe relacje z Panem Bogiem

23
lut 2024

- Zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu jest jednym z warunków sakramentu pokuty, wypełnienie tego zalecenia jest formą ekspiacji - powiedział Katolickiemu Radiu Podlasie ks. Jarosław Błażejak.

Ekspiacja dosłownie oznacza odpokutowanie za winy, oczyszczenie. Jest to wynagrodzenie za grzechy i naprawa szkód spowodowanych w porządku moralnym i w relacji danej osoby do Boga. Jest ona niezbędna do przywrócenia właściwych warunków życia i w Wielkim Poście szczególnie warto o tym pamiętać.

Kapłan mówiąc o wadze ekspiacji i zachęca do niej w okresie Wielkiego Postu. Przestrzega jednak, by praktyki tej nie utożsamiać tylko z Wielkim Postem oraz by gorliwej modlitwy czy pokuty nie zamykać tylko do tego okresu. Jak wyjaśnia nasz rozmówca – Wielki Post to przywracanie normalnych relacji z Bogiem, ale powinniśmy dążyć do tego, by stan ten trwał cały rok.

Z ks. Jarosławem Błażejakiem proboszczem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Czartajewie na temat ekspiacji rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk. To pierwsze spotkanie w wielkopostnym cyklu o przeszkodach na drodze do świętości. POSŁUCHAJ.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook