Siemiatycze

Duszochwat, zatroskany o dusze tych, do których został posłany - odpust w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach

14
maj 2023

Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach w niedzielę, 14 maja przeżywała uroczystość odpustową. Główną Mszę Św. w tym dniu celebrowano w samo południe, a przewodniczył jej ks. płk Bogdan Radziszewski.


- Wspominamy dziś Św. Andrzeja Bobolę, który za życia i po śmierci jest drogowskazem na drodze wiary - mówił do zebranych w kościele ks. Radziszewski.

W homilii kapłan zauważał, że często w naszym życiu gubimy drogi, czujemy się sierotami. W dzisiejszej Ewangelii Jezus Chrystus mówi: nie zostawię was sierotami (J 14, 18). Za kilkanaście dni w Kościele będziemy obchodzić uroczystość zesłania Ducha Świętego, bo jak powiedział Chrystus - nie zostawię was sierotami, dam wam Ducha pocieszyciela.

Dalej kaznodzieja kontynuował myśl: - Doskonale rozumiał to patron waszej parafii Św. Andrzej Bobola który głosił Dobrą Nowinę, przemierzał Kresy i szukał ludzi zagubionych. Głosił im Słowo Boże i wyjaśniał prawdy wiary. Andrzej Bobola był duszochwatem, pragnął zbawienia wszystkich, zapomnianych, zagubionych. Potrafił całe wsie przeprowadzić na wiarę katolicką i za to został schwytany, torturowany i zabity. To wielki męczennik, który za życia głosił Chrystusa, a od Jego śmierci ludzie modlą się za Jego pośrednictwem. On też nie zostawił nas sierotami, Bobola jest naszym przewodnikiem który daje nam światło i wskazuje drogę Jezusa Chrystusa.

Mszę Św. zakończyła procesja eucharystyczna, odśpiewano też hymn „Ciebie Boga wysławiamy”.

Wraz z parafianami i gośćmi w uroczystościach odpustowych uczestniczyli kapłani z parafii ks. Bohdan Sawicki, ks. Maciej Domańszczynski, ks. Daniel Obzejta i dziekan siemiatycki ks. Jerzy Cudny.

Mszę Św. poprzedził koncert w wykonaniu chóru parafialnego pod przewodnictwem organisty Sebastiana Skrzypkowskiego. Chór zaprezentował utworzy: Już się Anjeli wiesielą – w opracowani kompozytora Pawła Bębenka; Salve Regina - ton uroczysty - śpiew gregoriański; O Maryjo – w aranżacji Sebastiana Skrzypkowskiego.

Wśród chórzystów wystąpił świętujący dziś imieniny ks. Maciej Domańszczyński, solenizantowi składamy serdeczne życzenia – Niech Pan Bóg błogosławi!
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.