Siemiatycze

Droga Krzyżowa z błogosławioną Rodziną Ulmów

23
mar 2024

Wieloletnią tradycją parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach są rekolekcje prowadzone przed Niedzielą Palmową oraz organizowana w ramach tych ćwiczeń duchowych droga krzyżowa ulicami. W piątek, 22 marca po wieczornej Mszy Świętej zaproszeni przez proboszcza parafianie przeszli z krzyżem i modlitwą osiedlowymi ulicami. Drodze krzyżowej przewodniczył rekolekcjonista ks. ks. Andrzej Jakubowicz - proboszcz parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Sarnakach. W rozważaniach drogi krzyżowej ks. Jakubowicz mówił o błogosławionej Rodzinie Ulmów, a motywem przewodnim była - droga miłości błogosławionej Rodziny Ulmów.

Parafianie – kobiety i mężczyźni, nieśli krzyż a ministranci zapalone pochodnie. Oprawę muzyczną przygotował organista Sebastian Skrzypkowski, asekurację przemarszu zapewniła siemiatycka Policja – funkcjonariusze swoje zadanie wykonywali z ogromną starannością, co gwarantowało pątnikom bezpieczeństwo na całej trasie wiodącej ulicami miasta.

Droga krzyżowa wiodła ulicami od kościoła do figury Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Wysokie. Skwer z figurą Matki Bożej to szczególne miejsce dla mieszkańców. Kapliczkę na powstającym osiedlu zbudowano przed laty z inicjatywy śp. ks. Michała Olszewskiego, w ostatnim czasie mieszkańcy ją odnowili, bo jak mówią to ważne miejsce skupienia, modlitwy i zanoszenia próśb do Matki Bożej. Do tego miejsca prowadziła też wieczorna droga krzyżowa ulicami Siemiatycz. Stacje drogi krzyżowej usytuowane były w symbolicznych miejscach – przy Szkole Podstawowej noszącej imię Św. Jana Pawła II, niedaleko przedszkola, przy figurze Matki Bożej Fatimskiej, przy Krzyżu Sybiraków.

Parafianie bardzo licznie uczestniczyli w tym wydarzeniu. Na szczególną uwagę zasługuje liczny udział rodzin z dziećmi, które również aktywnie włączały się w drogę krzyżową i pomagały nieść krzyż, choć nieraz z trudem dosięgały jego belki.

- Droga krzyżowa kiedyś się kończy, droga miłości – nigdy - powiedział na koniec nabożeństwa ks. Andrzej Jakubowicz. Za wspólną modlitwę podziękował proboszcz ks. Bohdan Sawicki, zachęcając do udziału w rekolekcjach w kolejnym dniu.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.