Siemiatycze

Droga krzyżowa w WTZ w Siemiatyczach

01
mar 2024

Droga krzyżowa zawsze towarzyszy uczestnikom Warsztatu Terapii Zajęciowej Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach w przeżywaniu czasu Wielkiego Postu. W piątek, 1 marca spotkali się w kaplicy pw. św. Józefa, by wspólnie przeżywać to nabożeństwo pasyjne.

Uczestnicy warsztatu prowadzonego przez siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus, to osoby zmagające się z różnorodnymi niepełnosprawnościami. Stan zdrowia tych osób, pozwala im na aktywne uczestnictwo we wspólnej modlitwie. Podczas pierwszopiątkowych rozważań drogi krzyżowej troje uczestników podążało śladem zawieszonych na ścianach kaplicy obrazów ukazujących kolejne stacje, nieśli krzyż i zapalone świece. Częścią muzyczną zajęła się grająca na gitarze kierownik warsztatu siostra Stanisława. Rozważania przygotowała i przeczytała s. Marinessa. Mówiły one o życiowych wyborach, o tym jak mało popularna jest droga, którą idziemy wraz z Chrystusem, a jaki aplauz wzbudza szeroka i wygodna droga ku upadkowi. Rozważania motywowały, by nie poddawać się trudnościom i zawsze wybierać drogę ku zbawieniu.

Modlitwa jest zawsze pierwszym wspólnym punktem dnia warsztatowiczów, kiedy powierzają Bogu siebie i swoich bliskich. W Wielkim Poście tym modlitewnym spotkaniem rozpoczynającym wspólny dzień jest droga krzyżowa. Nieraz rodziny czy znajomi uczestników WTZ towarzyszą im w tym pięknym pasyjnym nabożeństwie.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook