Siemiatycze

Droga krzyżowa ulicami Siemiatycz

08
kwi 2022

Zgodnie z przyjętą od lat tradycją, w czasie rekolekcji wielkopostnych w parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach ulicami przeszła Droga Krzyżowa. W piątek, 8 kwietnia po wieczornej Mszy Świętej zaproszeni przez proboszcza parafianie przeszli z krzyżem i modlitwą osiedlowymi ulicami. Drodze Krzyżowej przewodniczył rekolekcjonista ks. Jarosław Rzymski.

W czasie rekolekcji w kazaniach kapłan mówi o zaufaniu, w rozważaniach drogi krzyżowej mówił o grzechach, które oddalają nas od Boga ale i o dobrych uczynkach i cnotach, jak cierpliwość, łagodność, zgoda, pracowitość, które pomagają wrócić na właściwą drogę. Każda stacja drogi krzyżowej była prośbą do Boga o pomoc w nawróceniu i trwaniu w wierze.
Parafianie nieśli krzyż, służba liturgiczna kroczyła z pochodniami. Śpiewem wydarzenie ubogacał organista Sebastian Skrzypkowski. O bezpieczeństwo pątników troszczyła się policja.
Droga krzyżowa ulicami osiedli, ze względu na pandemię nie odbywała się w ostatnich dwóch latach. Teraz powrócono do parafialnej tradycji, a parafianie z radością włączyli się do tego dzieła.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.