Siemiatycze

Dobrze odczytać miłość Bożą i dzielić się nią z innymi... Pasterka w parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach

25
gru 2022

- Mamy dziś wiele powodów do radości - mówił w kazaniu podczas Mszy Św. pasterskiej w parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach proboszcz parafii ks. Bohdan Sawicki. Sprawowana o północy Msza Św. rozpoczęła się procesyjnym wniesieniem Ewangelii i figurki nowonarodzenego Chrystusa. Eucharystię koncelebrowali ks. Bohdan Sawicki, ks. Maciej Domańszczyński i ks. Daniel Obzejta. Kapłani niosący figurką włożyli ją do pustego żłobka w przygotowanej w bocznej nawie stajence betlejemskiej.

W homilii proboszcz Sawicki mówił - Wyspowiadaliśmy się, możemy przyjąć komunię świętą mamy dziś wiele powodów do radości. Może przy dzieleniu się opłatkiem zakończyliśmy jakąś waśń, może ktoś podjął postanowienie o zerowaniu z nałogiem, a może gdzieś wyschły łzy po odnowieniu przysięgi małżeńskiej. Ale najważniejszym powodem dzisiejszej radości jest to że Pan Bóg otworzył niebo i zesłał nam swojego Syna.
Bóg jest miłością a miłość jest niezastąpiona w życiu człowieka podkreślał kapłan podczas Mszy świętej sprawowanej w intencji budowniczych kościoła, pierwszego proboszcza śp. ks Jana Koca, parafian i gości. Podkreślał:
- Bardzo pragniemy Bożej miłości i pragniemy Bożego Narodzenia. To czas gdy przychodzi do nas Miłość a my możemy odczytywać ją jako swoje zadanie – by obdarowywać innych miłością, by dobrze odczytać miłość Bożą i dzielić się nią z innymi.
Msza sprawowana była przy licznej posłudze ministrantów, lektorów, kantorów, ceremoniarzy, z oprawą muzyczną chóru parafialnego pod kierunkiem organisty Sebastiana Skrzypkowskiego, w nabożeństwie licznie uczestniczyli parafianie i goście. Pomimo późnej pory po Mszy Św. księża zasiedli w konfesjonałach, by każdy kto tego potrzebował mógł skorzystać z sakramentu spowiedzi św.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.