Siemiatycze

Ciechanowiec w obronie Św. Jana Pawła II

02
kwi 2023

Ciechanowiec stoi w obronie czci św. Jana Pawła II. Wspólnota ludzie wierzących, mieszkańców Ciechanowca i gminy wzięła udział w kilku inicjatywach, które przygotowano, jako odpowiedź na nasilające się ataki na ludzi wiary, wspólnotę Kościoła, na świętego Jana Pawła II. W czasie gdy w wielu miejscowościach ludzie dzielą się świadectwem wiary i z modlitwą idą ulicami miast – także Ciechanowiec wyszedł z modlitwą na ulice.

W piątek, 31 marca na ulicach miasteczka odbyło się nabożeństwo drogi krzyżowej jako świadectwo umiłowania Kościoła i tych którzy w kościele byli i są autentycznymi świadkami, jakim był święty papież Polak Jan Paweł II.

W niedzielę 2 kwietnia po Mszy Św. sprawowanej o godz. 10.00 wraz z biskupem drohiczyńskim Piotrem Sawczukiem, proboszczem parafii pw. Trójcy Przenajświętszej ks. Tadeuszem Kryńskim, kapłanami, parlamentarzystami, samorządowcami i gośćmi, mieszkańcy przeszli w marszu z kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej pod pomnik św. Jana Pawła II. Zarówno ten krótki przemarsz jak zebranie się przy figurze św. Jana Pawła II było kolejnym świadectwem wiary wyrażonym w dniu śmierci papieża Polaka. Tu miała miejsce krótka modlitwa, złożono kwiaty i zapalono znicze, a na koniec wspólnie zaśpiewano Barkę.

Mieszkańcy Ciechanowca spotkają się też wieczorem w niedzielę, 2 kwietnia na koncercie, na który zaprasza burmistrz Ciechanowca oraz proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu. O godz. 21.37 na placu przy pomniku św. Jana Pawła II odbędzie się koncert „Wspomnienie” w 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Podczas tego wieczornego spotkania wysłuchać można będzie tradycyjnych pieśni i piosenek religijnych, związanych z papieżem, między innymi „Barka”, czy „Abba, Ojcze”.
Wystąpią: chór Kantata, duet Sylena, Julia Tymińska, Sylwia Kryńska, Piotr Uszyński i uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.