Siemiatycze

Adoracja Najświętszego Sakramentu

29
mar 2024

W Wielki Piątek w kościołach trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. Ciemnica to miejsce, gdzie przechowywany jest Najświętszy Sakrament po Mszy Wieczerzy aż do Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Upamiętnia ona uwięzienie Chrystusa przed śmiercią. Czuwajmy więc dziś w Ciemnicy przy Jezusie zgodnie z Jego prośbą: „czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie”.

Do kościołów przez cały dzień przychodzą wierni, by w ciszy adorować Pana Jezusa. Jedni wstępują na krótką chwilę w drodze do pracy czy innych obowiązków, drudzy przychodzą na dłużej. W ciszy płyną modlitwy, bezgłośnie przesuwają się paciorki różańca. Zarówno w Wielki Piątek jak i w Wielką Sobotę na wspólnej adoracji będą też spotykać się wspólnoty, rodziny. Zarówno przy Ciemnicy jak i później przy Grobie Pana Jezusa spodziewać się można asysty strażaków, żołnierzy czy przedstawicieli lokalnych stowarzyszeń.

W kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Czartajewie wielkopiątkowa dekoracja jest surowa i wymowna. Parafianie modlą się przed Najświętszym Sakramentem otoczonym cierniową koroną. W Wielki Piątek w Kościele nie sprawujemy Eucharystii, ale w sposób szczególny rozważamy Mękę Jezusa Chrystusa. Po wieczornej liturgii monstrancja z Najświętszym Sakramentem zostanie przeniesiona do grobu.

W kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach adoracja w czasie Triduum Paschalnego od godz. 7.00 rano do 23.00.

W kościele p.w. Św. Andrzeja Boboli adoracja w Wielki Piątek do godz. 22.00, w Wielką Sobotę – do godz. 23.00.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.