Siemiatycze

Adoracja Najświętszego Sakramentu

07
kwi 2023

W kościołach trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. Ciemnica to miejsce, gdzie przechowywany jest Najświętszy Sakrament po Mszy Wieczerzy aż do Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek. Upamiętnia ona uwięzienie Chrystusa przed śmiercią. Czuwajmy więc dziś w Ciemnicy przy Jezusie zgodnie z Jego prośbą: "czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie".

W kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach w Wielki Piątek adoracja rozpoczęła się o godz. 7 rano. W kościele pw. Św. Andrzeja Boboli kościół otwarto o godz. 8.30 zapraszając wiernych na Ciemną Jutrznię.

Do kościołów przez cały dzień przychodzić będą wierni, by w ciszy adorować Pana Jezusa. Jedni wstępują na krótką chwilę w drodze do pracy czy innych obowiązków, drudzy przychodzą tu na dłużej. W ciszy płyną modlitwy, bezgłośnie przesuwają się paciorki różańca. Zarówno w Wielki Piątek jak i w Wielką Sobotę na wspólnej adoracji będę też spotykać się wspólnoty, rodziny. Zarówno przy Ciemnicy jak i później przy Grobie Pana Jezusa spodziewać się można asysty strażaków, żołnierzy czy przedstawicieli lokalnych stowarzyszeń.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook