Siemiatycze

11 młodych ludzi przyjęło dary Ducha Świętego

14
paź 2022

W kościele pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Czajach w sobotę, 8 października biskup drohiczyński Piotr Sawczuk udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

Dla małej, lokalnej społeczności było to wyjątkowe wydarzenie, do którego przygotowywała się zarówno młodzież, jak i parafianie. Młodzież poprzez przypisaną do tego sakramentu formację, parafianie poprzez podejmowanie różnorakich dzieł modlitewnych, jak „Jerycho Różańcowe”, które podjęto w pierwszych dniach października.
Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęło jedenaście osób. W tym ważnym dla nich dniu, we Mszy Św. sprawowanej w intencji młodzieży, ich rodziców i świadków, uczestniczyło też wielu parafian, którzy wspierali młodzież modlitwą, a chcieli też skorzystać z tej niecodziennej możliwości by spotkać pasterza diecezji. Uczestnikami i świadkami wydarzenia byli też księża z sąsiednich parafii.

W ramach uroczystości, na prośbę gospodarza parafii ks. Dariusza Misiora, JE poświęcił dwa, niewielkie boczne ołtarze, do powstania których przyczynili się parafianie i lokalni przedsiębiorcy. Ołtarze zbudowano w bocznych nawach, gdzie od lat znajdują się obrazy Jezusa Miłosiernego i Św. Józefa.

Za współtowarzyszenie młodzieży w dniu przyjmowania sakramentu bierzmowania, jak i na drodze przygotowań do przyjęcia sakramentu, za pomoc w przygotowaniu świątyni, w tym za budowę bocznych ołtarzy dziękował wszystkim zaangażowanym w te dzieła ks. Dariusz polecając ich matczynej opiece NMP Ostrobramskiej.

Parafia w Czajach to jedna z najmniejszych wspólnot w diecezji drohiczyńskiej. Leżąc na pograniczu powiatów siemiatyckiego i wysokomazowieckiego skupia pod płaszczem Matki Miłosierdzia mieszkańców kilku wsi: Czaje, Czaje Wólka, Czaje Lipki i Małyszczyn. Oficjalnie nie jest to parafia, a samodzielny rektorat należący do parafii w Pobikrach. Ale wszyscy, którzy od 37 lat modlą się u stóp Ostrobramskiej Pani i Św. Wojciecha – drugiego patrona kaplicy, czują się tu parafianami i troszczą się o to miejsce jak o swój dom.Foto: Stanisław Olszewski
Tekst: ABol na podstawie nadesłanych materiałów

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.